Kotor

Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

USPJEŠNIH 6 MJESECI SPROVOĐENJA DI-MARC PROJEKTA

10.04.2024.

Opština Kotor jedan je od partnera na DI-MARC projektu odobrenom u okviru izuzetno kompetitivnog poziva ESF-2022-SOC-INNOV Evropskog socijalnog fonda plus (ESF).

DI-MARC projekat je fokusiran na implementaciju digitalnih tehnologija u funkciji unapređenja inkluzije, odnosno na unapređenje digitalnih marketing kompetencija osoba sa fizičkim invaliditetom za rad na daljinu (remote work). Rad na daljinu stvara izuzetan potencijal za zapošljavanje osoba sa fizičkim invaliditetom, međutim ključni izazovi sa kojima se oni suočavaju su djelimična ili potpuna isključenost sa tržišta rada i nedostatak digitalnih kompetencija potrebnih za zapošljavanje, kako na tradicionalnom tržištu rada, tako i na digitalnim platformama za rad na daljinu (Upwork, Freelancer, Fiverr).

ŠTA SMO DO SADA URADILI?

 

Uspostavljen je tim za implementaciju projekta u svim zemljama partnera;

Održan je uvodni sastanak partnera na kom je prisustvovao i predstavnik Evropske komisije;

Uspostavljena je Skupština projekta koju čine predstavnici partnerskih institucija;

Urađen je Project manuel (projektni vodič) koji je jedan od najvažnijih dokumenata u procesu sprovođenja projekta koji sažima sve neophodne djelove ugovora o grantu, projektnog predloga, budžeta i sl.

Urađen je Plan diseminacije i komunikacije unutar DI-MARC projekta koji definiše sve aktivnosti diseminacije i komunikacije tokom implementacije projekta koje će pratiti svi partneri. Svrha ovog dokumenta je osigurati dobru komunikaciju među svim partnerima uključenim u projekat, fokusirajući se na promociju rezultata projekta i obezbeđivanje vidljivosti.

Uspostavljen je web site projekta - www.di-marc.net

Napravljeni su nalozi na društvenim mrežama Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube i ResearchGate.

Mapirane su platforme za rad na daljinu;

Pripremljen je dokument “Drvo znanja“ koji objedinjuje najpopularnije platforme za rad na daljinu, platforme za rad frilensera, specifikaciju vještina u oblasti digitalnog marketinga koje se traže na datim platformama, kao i usklađivanje akademskih zahtjeva za znanjem sa zahtjevima platformi za frilensere.

Kreiran je alat/upitnik za procjenu kompetencija iz oblasti digitalnog marketinga.

Urađen je izbor frilensera koji će učestvovati u validaciji alata za procjenu kompetencija iz oblasti digitalnog marketinga.

Održan je okrugli sto sa freelancerima gdje su pored zemalja članova konzorcijuma, Srbije, Hrvatske, Crne Gore, aktivno učešće uzeli i freelanceri iz Kuvajta i Omana sa ciljem validacije alata za procjenu kompetencija iz oblasti digitalnog marketinga.

 

Šta je ono što nas očekuje u narednom periodu?

Period pred nama donosi puno dinamičnog rada koji treba da rezultira ulaznim podacima na osnovu kojih će biti pripremljen i razvijen kurikulum za treninge u oblasti jačanja digitalnih vještina za rad na daljinu osoba sa fizičkim invaliditetom.

Kako bi došli do toga u narednom periodu realizovaćemo sledeće aktivnosti:

  • Izbor frilensera iz sve tri zemlje učesnice;
  • Izbor korisnika – osoba sa fizičkim invaliditetom za učešće u procesu procjena kompetencija iz digitalnog marketinga
  • Izrada Gep analize i potrebe za treninzima kod osoba sa fizičkim invaliditetom
  • Razvoj kurikuluma i trening materijala
  • Razvoj online trening programa

 

Sve informacije o samom projektu, kao i aktuelnosti vezane za realizaciju možete pratiti na web sajtu www.di-marc.net kao i putem društvenih mreža:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61555137267761

https://www.instagram.com/dimarcproject/

https://www.linkedin.com/in/di-marc-project-75951b2a7/

https://www.researchgate.net/profile/Di-Marc-Project