OPŠTINI KOTOR ZAHVALNICA POVODOM JUBILEJA ČETVRTINE VIJEKA HRVATSKOG GRAĐANSKOG DRUŠTVA CRNE GORE
Potpredsjednik Opštine Kotor dr Igor Kumburović prisustvovao je u subotu, 20. juna, svečanosti povodom obilježavanja 25 godina postojanja Hrvatskog građanskog društva (HGD) Crne Gore, koja je održana na brodu „Katica“, uz prigodan kulturno-muzički program i dodjelu priznanja pojedincima i institucijama.
Tom prilikom, Opštini Kotor uručena je zahvalnica Hrvatskog građanskog društva Crne Gore, u čast dosadašnje saradnje, podrške i doprinosa očuvanju kulturnog identiteta i tradicije hrvatske zajednice u Kotoru i Crnoj Gori.
Predsjednik HGD-a Marko Vičević uputio je srdačne riječi zahvalnosti Opštini Kotor, bez čije, kako je kazao, institucionalne podrške, rad HGD-a ne bi bi brojao toliko uspješnih inicijativa i aktivnosti.
Hrvatsko građansko društvo Crne Gore je tokom 25 godina djelovanja, u saradnji sa Opštinom Kotor i mnogim lokalnim i državnim institucijama, dalo doprinos očuvanju hrvatskog nacionalnog identiteta, jezika, kulture i tradicije, kao i jačanju prijateljskih i kulturnih veza između Crne Gore i Republike Hrvatske. Svečanost su, između ostalih, uveličali Mandolinski orkestar „Tripo Tomas“, klape „Bisernice Boke“ i „Incanto“, kao i muzički sastav „Ludi profesori“.
Opština Kotor nastaviće da podržava rad organizacija koje doprinose očuvanju kulturne baštine, međusobnom poštovanju i afirmaciji multikulturalnosti grada.





