Kotor

Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

OPŠTINI KOTOR ZAHVALNICA POVODOM JUBILEJA ČETVRTINE VIJEKA HRVATSKOG GRAĐANSKOG DRUŠTVA CRNE GORE

22.06.2026.
OPŠTINI KOTOR ZAHVALNICA POVODOM JUBILEJA ČETVRTINE VIJEKA HRVATSKOG GRAĐANSKOG DRUŠTVA CRNE GORE

Potpredsjednik Opštine Kotor dr Igor Kumburović prisustvovao je u subotu, 20. juna, svečanosti povodom obilježavanja 25 godina postojanja Hrvatskog građanskog društva (HGD) Crne Gore, koja je održana na brodu „Katica“, uz prigodan kulturno-muzički program i dodjelu priznanja pojedincima i institucijama.

Tom prilikom, Opštini Kotor uručena je zahvalnica Hrvatskog građanskog društva Crne Gore, u čast dosadašnje saradnje, podrške i doprinosa očuvanju kulturnog identiteta i tradicije hrvatske zajednice u Kotoru i Crnoj Gori.

Predsjednik HGD-a Marko Vičević uputio je srdačne riječi zahvalnosti Opštini Kotor, bez čije, kako je kazao, institucionalne podrške, rad HGD-a ne bi bi brojao toliko uspješnih inicijativa i aktivnosti.

Hrvatsko građansko društvo Crne Gore je tokom 25 godina djelovanja, u saradnji sa Opštinom Kotor i mnogim lokalnim i državnim institucijama, dalo doprinos očuvanju hrvatskog nacionalnog identiteta, jezika, kulture i tradicije, kao i jačanju prijateljskih i kulturnih veza između Crne Gore i Republike Hrvatske. Svečanost su, između ostalih, uveličali Mandolinski orkestar „Tripo Tomas“, klape „Bisernice Boke“ i „Incanto“, kao i muzički sastav „Ludi profesori“.

Opština Kotor nastaviće da podržava rad organizacija koje doprinose očuvanju kulturne baštine, međusobnom poštovanju i afirmaciji multikulturalnosti grada.