header image

OPŠTINA KOTOR DONIRALA 10000 EURA ALBANIJI

29.11.2019.
blog image
Opština Kotor u ime svih sugrađana uputila je duboko saučešće porodicama nastradalih i iskrene želje za što brži oporavak povrijeđenih, saosjećanja sa onima koji su u zemljotresima ostali bez najbližih, ali i svojih domova.
 
,,Tragedija koja je zadesila Albaniju, vratila je sjećanja na katastrofalni zemljotres koji je pogodio naš grad 1979. godine, pa samim tim, ne možemo ostati imuni na sve ono što se danima dešava našim komšijama. Iskreno razumijevajući situaciju u kojoj su se našli stanovnici Drača, Tirane, Tumana i drugih mjesta pogođenih razornim zemljotresima, Opština Kotor donirala je svoj skromni doprinos od 10 000 eura pomoći za stanovnike područja pogođenih ovom prirodnom nepogodom," kazao je predsjednik Opštine Kotor Željko Aprcović.
 
Kako je već najavljeno, zaposleni u kotorskoj Službi zaštite i spašavanja su u Draču. Oni rade na raščišćavanju terena urušenih objekata sa timom iz Crne Gore, zemalja iz okruženja, kao i spasiocima iz Albanije.
 
Tlo u Albaniji ne prestaje da podrhtava, ali, naša ekipa je spremna otišla da pomogne ugroženom stanovništvu.